SkláSklá, ornamenty

DRUTEX a.s. je jedným z mála výrobcov okien a dverí z PVC, dreva a hliníka a je zároveň výrobcom izolačných dvojskiel. Dovoľuje to obísť sprostredkovateľov izolačných dvojskiel a takýmto spôsobom udržať bezprostrednú kontrolu výroby. Výrobky DRUTEXU a.s. sú vyrobené z najvyššej svetovej kvality skla float, ktoré sa charakterizuje tým, že nemá optické skreslenie. 

Sortiment skla ponúkaný firmou: 


Float
Termofloat
Kolorfloat
Multilfloat (bezpečnostné, nepriestrelné)
Matofloat (antireflexné)
Ornament

Veľký výber sortimentu pomáha vyrábať dvojsklá podľa rôznych požiadaviek zákazníkov. K svojim výrobkom firma DRUTEX a.s. uviedla v štandarte bez príplatkov sklá ComfortTherm Premium s koeficientom prenikania tepla U=1,0 podľa normy EN-674, vyrobené na báze skla Guardian ClimaGuardTM Premium. 

Sklo, ktoré ponúka DRUTEX a.s. má kvalifikačný certifikát vydaný inštitútom skla a keramiky. Sklá môžu by vyrobené z rôzneho druhu skla a spojené termorámom, ktorý znižuje straty tepla v odlíšení od tradičných hliníkových rámov. 

DRUTEX a.s. má certifikát, ktorý mu umožňuje označovať dvojsklá znakom bezpečnosti B a dávať svedectvo o koeficiente prenikania tepla.

skla

Ornamenty
ornamenty


MriežkyDekoračné lišty dávajú oknu elegantný a neopakovateľný vzhľad. 

Rozlišujú sa: 
Vnútrosklenné - sú súčasťou palety skiel, natrvalo sú umiestnené v medzisklennom ráme. Môžu byť podobné drevu alebo lakované rôznym odtieňom palety farieb RAL. Existuje možnosť použitia dvoch farib tak, že iná farba je viditeľná z vonka a iná z vnútra. 

Dostupné sú: 8 mm, 18 mm, 26 mm, 45 mm 

Farba vnútrosklenných líšt: 

Paleta farebných lepených líšt PVC: Lepené lišty PVC sú prístupné v originálnych farbách PVC 

Viedenské lišty určené pre drevené okná sú imitačne oddelené pakety skiel s hliníkovým rámom vo vnútri paketu skiel. Rám delí sklo podľa toho, aké rozdelenie sa dosahuje prostredníctvom drevených elementov. 

Viedenské lišty sú prístupné: 26 mm, podľa individuálneho priania zákazníkov je možné vyrobiť lišty iných romerov. 

Paleta farieb drevených líšt je prístupná v celej šírke farieb.

 


Mriežky – medzisklenné, lepené
1

Farebná škála
2 

okrasná mriežka lepená pvc 25mm
3 

Farebná škála lepených pvc mriežok
4 

Viedenská okrasná mriežka
5 

Farebná škála viedenských mriežok
1ParapetyVnútorné parapety

Parapety triedy A pod názvom HAMMER sú parapety novej generácie. Jednou z ich predností je HPVC ( hardpolyvinylchlorid ) povrchová úprava, ktorá je odolná proti vode. Ďalšou zaujímavosťou tohto parapetu je dekor zlatého dubu, ktorý svojim reliéfnym povrchom pripomína drevo. Parapet Vás zaujme hlavne svojou mohutnosťou, a vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam je vhodný pre použitie do akýchkoľvek vnútorných priestorov. Revolučnou myšlienkou tohto parapetu je kombinovateľnosť s parapetom BUSINESS, vzhľadom k identickým vonkajším líniam parapetu.


Výhody:

  1. povrchová HPVC vrstva je odolná proti poškriabaniu, vode, deformáciám,slnečnému žiareniu
  2. k parapetu dodávame krytku dlhú 700 mm!
  3. vďaka hrúbke vrchnej steny je parapet extrémne odolný proti deformácii a mechanickému poškodeniu
  4. kombinovateľnosť s parapetom BUSINESS
  5. pripravovaná široká farebná škála

 

Tento produkt dodávame v týchto dekoroch: 

 


Vonkajšie parapety

Vďaka svojej hrúbke cca 2 mm ( v závislosti od šírky parapetu) sa parapety vyznačujú tvarovou stálosťou a preto sú tieto parapety najlepším riešením do exteriéru. 

Výhody:

  • parapety sú odolné proti poveternostným podmienkam
  • majú extrémne nízku tepelnú rozťažnosť

K tomuto typu parapetu si môžete vybrať predomietkové alebo poomietkové hliníkové krytky alebo plastové krytky. Ďalej ponúkame širokú škálu doplnkov na spojenie parapetov a v neposlednej rade aj skrutky priamo vo farbe daného parapetu. 

Produkt dodávame v šírkach 50mm - 360 mm.

 

Tento produkt dodávame v týchto dekoroch: